Možemo i mi 2017.

Naša škola već nekoliko godina potiče svoje učenika da budu poduzetni i sami preuzmu inicijativu, organizaciju i izvedbu raznih akcija. Tim akcijama djeca ostvaruju svoje ciljeve prije svega u svojoj neposrednoj blizini, ali i šire. Uspijevaju prikupiti sredstva za razredne izlete, pomoći svojim prijateljima kada je potrebno, opskrbiti socijalno ugrožene sugrađane te materijalno pomoći djeci oboljeloj od malignih bolesti. Pored organizacije edukativnih sadržaja iz područja poduzetništva, nastavnici ih podržavaju i u izvedbi socijalno usmjerenih inicijativa. Tako je već tradicionalno postalo predblagdansko sakupljanje svakodnevnih potrepština obiteljima i samcima koje su naši učenici primijetili u svojoj blizini i odlučili darivati. Tijekom jednoga tjedna u školu se donose hrana te higijenske i ostale potrepštine, a na kraju tjedna učenici sve prikupljeno raspoređuju u pakete namijenjene određenom kućanstvu. Pri tom se vodi računa o broju osoba u kućanstvu, njihovoj dobi ili specifičnim potrebama. Pripremljene pakete djeca uz pomoć učitelja odnose na planirane adrese i tako prije Božića zaključuju svoje blagdanske akcije. No, pravi, najvrjedniji zaključci nastaju kada je sve gotovo. Njih je vrlo teško podučiti u učionici i u toplini i sigurnosti vlastitoga doma. Oni se uče tamo gdje postoji potreba i gdje jedno dijete svojim angažmanom može potaknuti cijelu školu na pomoć.

Broj kućanstava koja djeca prijavljuju raste iz godine u godinu, ali raste i količina prikupljenih stvari. Naše dobre namjere, ali i odgojnu i obrazovnu vrijednost našeg projekta ovoga su Božića dodatno podržali neki roditelji. Zauzimanjem kod donatora te vlastitim materijalnim sredstvima omogućili su obnavljanje garderobe za petero školske djece. I ne samo to, zahvaljujući jednom roditelju ove će godine po prvi puta jedna djevojčica rođendan proslaviti s tortom, svjećicama, balonima i darovima te okružena prijateljima. Nama Božić može početi!

Ponosni na našu djecu i na naše roditelje, zahvaljujemo se i g. Karlu Kaufmanu iz Benettona te radnji Terranova jer su nam u ovogodišnjoj akciji bili velika podrška!

Djeco, ne zaboravite, vi možete puno toga, a zajedno možemo još više!

objavio: Lidija Šaravanja   datum: 21. 12. 2017.