Posjet 101. brigade OŠ Vladimir Nazor Čepin

Dana 15. 11. 2016. OŠ Vladimir Nazor Čepin posjetili su pripadnici 101. brigade Susegrad iz grada Zagreba. Sveukupno je došlo devet predstavnika 101. brigade, a glavni pripovjedač bio je profesor  mr. sc. Tomislav Pavić, dok su ostali pripovjedači bili Ahmet Puškar, inače predsjednik Udruge 101. brigade, Dobromir Radušić, Ivan Šoštarić i dr.

Na ovom su događaju bili prisutni učenici osmih razreda OŠ Vladimir Nazor koji su ovim predavanjem postali upoznati ratnim djelovanjem brigade na istočnoslavonskom bojištu. Učenicima se pokazalo da područje istočne Slavonije nisu branili samo pripadnici iz Slavonije, nego vojnici i dobrovoljci iz većeg dijela Hrvatske.

Učenici su također postali upoznati s žrtvom i stradanjima brigade u borbenim djelovanjima na području mjesta Antunovac i Paulin Dvor. Nakon predavanja učenicima je ostavljena mogućnost postavljanja pitanja. Pripadnici brigade su ispraćeni pljeskom i minutom šutnje za sve poginule u Domovinskom ratu.

Zahvalu na predavanju pripadnicima brigade izrekli su ravnatelj škole Ilija Pavić i nastavnica povijesti Blanka Polić

objavio: Mislav Katalinić   datum: 18. 11. 2016.